Buga girmek ne demek ? ,Bugda kalmak ne demek

Buga girmek ne demek ?

Buga Girmek Ne Demek?

Buga girmek ne demek ? Bilgisayarların ve internetin hayatımıza girmesi ile birlikte birçok yeni tabir ile karşı karşıya kalmaya başladık. Bilgisayarlarla iç içe olmayan kişiler kelime dağarcığına giren bu yeni kelime gruplarını anlamakta güçlük çekiyor. Ancak hiç endişelenmeye gerek yok. Çünkü bu tabirler hiçbir zaman ilk duyulduğunda anlaşılamıyor. Herkes anlamını öğrendikten sonra kullanmaya başlamakta.

Bug Nedir?

Buga girmek son dönemde en çok kullanılan kelime gruplarından bir tanesi. Dolayısıyla buga girmek ne demek sorusu da insanlar tarafından bolca soruluyor. Bunun anlamını öğrenmek için ilk olarak kelime köküne bakılması gerekli. İngilizcede yer alan “bug” kelimesi böcek anlamına gelmektedir. Buga girmek kelime grubu da buradan türer.

Buga Girmek, Bugda Kalmak Ne Anlama Geliyor?

Bilgisayarların ilk kullanılmaya başladığı dönemlerde Mark2 olarak isimlendirilen bilgisayarların içerisine kanatlı bir böcek girmiş ve bilgisayarın doğru bir şekilde çalışmasını engellemiştir. Uzun uğraşlara rağmen bilgisayarlar onarılamamış ve bu sorun çok sonra fark edilmiştir. O tarihten beri de bilgisayarlarda yaşanan beklenmedik sorunlarda buga girmek ya da bugda kalmak tabiri kullanılmaktadır.

Hani Durumlarda Buga Girmek Deyimi Kullanılabilir?

Kelime gruplarının hayatımıza girmesinin ardından çok fazla alanda kullanıldığı görüyoruz. Buga girmek ne demek sorusunun yanıtını alan kişiler hemen hayatının farklı alanlarında bu kelimeleri kullanmaya başlıyor. Aslına bakılırsa bu kelime grubunun en yaygın kullanım alanı bilgisayar oyunları. Bilgisayarlar ya da oyunların dışındaki kullanımları birer uyarlama olarak gösterilebilir.

Oyunun Takılması

Bilgisayar oyunları insanlara büyük bir keyif verirken bazen sinir krizleri geçirmelerine de sebep olabilir. Oyunun takılması, hiçbir işleme izin vermemesi ve tek seçeneğin yeniden çıkıp girmek olması oyunseverleri çileden çıkarır. Yaşanan bu olay sürekli olarak aynı yerde tekrarlanıyorsa buga girmek tabiri kullanılabilir.

Bilgisayarlarda Karakterlerin veya Uygulamaların Sürekli Olarak Aynı Hareketi Tekrarlaması

Devamlı olarak oyun oynayan kişiler buga girmek ne demek sorusuna son derece aşikarlar. Çünkü bu durumla sürekli olarak karşılaşabiliyorlar. Oyunlarda karakterlerin devamlı olarak aynı hareketi tekrarlamaya başlaması ve bunun engellenememesi önemli bir bug olarak gösterilebilir. Bunun yanında bilgisayardaki uygulamaların da sürekli olarak aynı uyarıyı vermesi ya da davranışı sergilemesi de bu kategoride yer alacaktır.

Oyunun Standart Düzeninin Dışında Olayların Yaşanması

Bilgisayar oyunları olabildiğince kusursuz düzenlerin üzerine kurulurlar. Gözden kaçan bazı küçük ayrıntılar buga girmek ne demek sorusunu sorduracak olan durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Oyunun normal düzenin dışında olaylar yaşanıyorsa bu aşamada da nuga girmek tabiri kullanılabilir.

Yaşantısında İlerleme Kaydedemeyen Kişiler

Bilgisayarlardan biraz uzaklaşıp buga girmek tabirinin kullanımını analiz edersek hayatında ilerleme kaydetmek için çabalayan ancak bunda bir türlü başarılı olamayan kişileri örnek gösterebiliriz. Ne yaparsa yapsın aynı sonuçları alan kişiler hayatlarının buga girdiğini söylerlerse yanlış bir kullanım olmayacaktır.

Yorum yapın