Ciğerin yanına ne gider? ,Ciğerin yanına ne yapılır ?

Ciğerin yanına ne gider?

Ciğerin yanına ne gider?

Ciğerin yanına ne gider , ciğerin yanına ne yapılır ? Bu makalede hepsini öğreneceksiniz.Arnavut ciğeri ya da kavurma gibi ciğer ile ne yaparsanız yapın yanına yakışan lezzetler hep aynıdır. Çünkü ciğerin aroması ile uyumlu olan lezzetler, ciğer ne şekilde pişirilirse pişirilsin değişmez. Genellikle akıllara sumaklı soğan ve lavaş gibi leziz yiyecekler gelse de daha pek çok şey yapabiliriz. Leziz bir menü oluşturmak için ciğerin yanına ne gider sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

ciğerin yanına ne gider
Ciğerin yanına ne gider?
  • Pirinç pilavı

Sakatat ürünleri ile pilav çeşitleri çok uyumludur. En uyumlusu ise pirinç pilavıdır. Tereyağlı, şehriyeli ve sade olarak yapılabilir. Ayrıca bulgur ya da şehriye pilavı da ciğer menüsünü tamamlayabilir. Dilediğinizi seçmekte özgürsünüz. Tabağı dolduran tereyağlı ve doyurucu lezzetler için geniş bir yelpazeye sahibiz.

  • Soğan piyazı

Ciğer denilince aklıma ilk gelen şey soğandır. Soğanı sade olarak hiçbir şeye yakıştıramazken onunla yemeklerin neredeyse tümü tamamlanmış olur. Onsuz pişenler de çiğ hâli ile lezzetlenir. Onlardan biri de ciğerdir. Arnavut ciğeri gibi leziz bir yemek pişirdiyseniz yanına bol sumaklı bir soğan piyazı iyi gider.

  • Patates kızartması

Patates kızartması ve ciğer ikilisi sıkı dostlardır. Lezzet olarak birbirlerine çok uyumludurlar. Üstelik farklı bir lezzete de ihtiyaç duymazlar. Bir dilim ekmek ile karnımızı güzelce doyurmamıza yeter de artarlar.

  • Yeşil salata

Ciğer, pirinç pilavı ve patates salatası gibi lezzetleri arttırıp sınırları zorladıysak bir de hafifletici lezzete ihtiyaç duyarız. O da salatadır elbet. Yeşil salata ciğerin yanına yakışır. Kaşık kaşık yenir ve ciğer menüsünü tamamlar.

  • Şalgam

Menüler içerisinde yudumlayacağımız lezzetler olmasını da isteriz. Ciğerin yanına en yakışan içeceği bu nedenle belirtmek isteriz. Şalgam ciğerin yanına en çok yakışan içecektir. Dileyenler hoşaf da yapabilir. Erik, üzüm ve kayısı hoşafı gibi yapılabilecek pek çok içecek çeşidi mevcut.

  • Mercimek çorbası

Her menü içerisine bir çorba çeşidi eklemek mümkün. Özellikle mercimek gibi her şey ile uyumlu olan bir çorbaya sahipsek, değil mi? Patates, soğan ve havuç ile lezzeti artan mercimek çorbasına et suyu da eklenebilir.

  • Lavaş ekmek

Ciğer dürüm şeklinde de yenebilir. Bunun için ev yapımı lavaş yapmak oldukça iyi bir fikirdir. Elbette lavaşları hazır olarak da alabilirsiniz. Ayrıca tombik ekmek dediğimiz minik ekmeklerden de yapabilirsiniz. Dürüm için lavaş ve tombik döner menüsü için de ekmek yaparak içerisine patates kızarması ve salata ekleyebilirsiniz.

  • Közlenmiş biber

Menü içerisinde bir tabak oluştururken kenarında duran közlenmiş biberler hem görsel hem de lezzet bakımından bizleri doyurur. Hem gözümüz hem de gönlümüz doyar da diyebiliriz. Biber haricinde patlıcan ya da domates de ekleyebilirsiniz.,

Ciğerin yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Mutfak telaşı ne kadar tatlı olsa da seçimleri yapmak kolay olmayabilir.

Yorum yapın