Domates çorbasının yanına ne gider ? ,Domates çorbasının yanına ne yapılır

Domates çorbasının yanına ne gider ?

Domates çorbasının yanına ne gider?

Domates çorbasının yanına ne gider ? Domates çorbasının yanına ne yapılır ? Domateslerin rendelenip ya da uygun şekilde doğranıp çorbasını yaparız. Mevsim ne olursa olsun yaptığımız hazırlıklar sayesinde sebzeleri dilediğimizce mutfağımızda tutabiliriz. Ancak elbet yaz aylarının taze domatesleri ile pişen çorbaların tadı bambaşkadır. Her menüye yakışan domates çorbasının yanına ne salatalar ve yemek çeşitleri gider ve neler ile donatırız sofralarımızı, değil mi? Her defasında farklılık katıp pek çok şey yapabiliriz. Türk mutfağı olarak büyük bir zenginliğe sahibiz. Ancak her gün yemek yapmak için seçimleri düşünmek bizleri zorlayabilir. Mutfak telaşına bizimde tuzumuz olsun, diye sizlere domates çorbasının yanına yakışan lezzetler konusunda önerilerde bulunmak isteriz.

domates çorbasının yanına ne gider
domates çorbasının yanına ne gider
  • Taze fasulye yemeği

Yaz aylarında domates çorbasına eşlik edecek olan en uyumlu yemek taze fasulyedir. Lezzetine doyamadığımız taze fasulyeler hazırlanır ve uygun şekilde doğranırlar. Ardından kavrulan soğan ve domates gibi sebzeler ile buluşturulurlar. Dileyenler salça dahi eklemeyebilir. Yaz aylarının taze domatesleri ile yapmak yeterli gelir.

  • Soslu makarna çeşitleri

Makarna, bizler için değerli bir yemektir. Onunla yapabileceğimiz yemek sayısı fazla olduğu gibi her birini severiz. Ki buna çocuklar da dahildir. Çocuklu aileler için bu nedenle makarna çeşitlerinin önemi büyüktür. Ev yapımı soslar ile buluştuğunda lezzeti katlanarak artar. Domates çorbasının yanına her biri de ne iyi gider yahu.

  • Paçanga böreği

Börek yemek bizi mutlu eder. Psikolojimiz düzelir adeta. Çıtır çıtır olmaları, lezzetleri ve besleyici olmaları nedeni ile yanına çorbadan başka bir şey aramayız. Siz de aynı fikirde iseniz, paçanga böreği ile domates çorbası yaparak menüyü tamamlayabilirsiniz. Böreklerin yağ çekmemesi için yağın iyice kızmasını beklemeyi ihmal etmemelisiniz.

  • Kavurma

Et ürünlerini pişirmek çok kolay olsa da büyük bir uğraş veririz. Dakikası ve sıcaklık ayarı gibi pek çok konu bizler için önemlidir. Ne de olsa ana yemektir ve lezzeti tutturduğumuzda herkes daha fazla yemek ister. Böylece daha fazla fayda kazanmış oluruz. Elbette çok abartarak değil, sınır koymayı da bilmeliyiz.

  • Yeşil salata

Domates çorbası yanına elbette salata da yapabiliriz. Yeşil salata çeşitleri domates çorbası ile çok uyumludur. Roka, maydanoz, tere, dererotu ve dilediğiniz her çeşidi tercih edebilirsiniz.

  • Pilav çeşitleri

Pilav çeşitleri olarak belirtme amacım tüm pilav türlerinin domates çorbasının yanına yakışıyor olmasından kaynaklıyor. Pirinç, bulgur, şehriye ve bu çeşitlerin her hali bu çorbanı yanına iyi gider. Hafta içerisinde yapmış olduğunuz pilav çeşitlerine farklılık katmak için dilediğinizi seçebilirsiniz.

  • Trileçe

Trileçe tatlısı hem çok faydalı hem de çok lezzetlidir. Üç süt türünün bir araya gelmesi ile yapılır. Üzerine dökülen karamel damağımızda hoş bir tat bırakır. Hafifliği nedeni ile sık sık yapmayı severiz. E halkı da her seferinde mutlu olur.

Domates çorbasının yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimize göz atabilrisiniz.

 

Yorum yapın