Elon Musk Dogecoin Açıklaması

Daha önce Twitter hesabına dogecoin yazarak bir anda piyasayı alt üst eden Musk, yeni ve çarpıcı açıklaması ile coinin değerini bir anda artırdı.

Sahip olduğu marka olan Tesla ürünlerini dogecoin ile satacağını açıklayan Elon Musk bu açıklaması ile Dogecoinin değerinde bir fırlamaya sebep oldu. Geçtiğimiz yıl dogecoin açıklaması ardından yükselişe geçen kripto para birimi yine ve yeniden Elon Musk sayesinde gündeme geldi.

Tesla online mağazasında artık fiyatlar sadece dolar ile değil dogecoin bazında da yer almaya başladı. Elon Musk bu durumu paylaştığı andan itibaren Dogecoin değeri %16,1 arttı. Daha önce bitcoin ile satış yapan Tesla, bitcoin madenciliği çevreye zarar veriyor diye bu işlemi durdurmuştu. Elon Musk Dogecoin hamlesinin ardından bitcoinde de düşüş meydana geldi.

2021 yılında 0,005661 dolar ile giriş yapan dogecoin yılı 0,173608 dolar seviyesinde bitirdi. Yüzde 3 bin civarında bir kazanç elde etmişti. Elon Musk yaptığı açıklamalar dogecoin üzerinde büyük değişimlere sebep oldu. Bu durum Musk’ın ciddi eleştirilere maruz kalmasına sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir