Erkeklerin aldatma nedenleri ? , Erkekler neden aldatır ?

Erkeklerin aldatma nedenleri ?

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

 

 Erkeklerin aldatma nedenleri nelerdir ? Erkekler neden aldatır bu yazımızda. Böylesi çirkin ve hatta çirkef bir olay ve fiilin ne gibi mantıklı ve makul bir gerekçesi olabilir ki? Bulunabilir mi böylesi basit bir eyleme geçer akçe bir mazeret. Ama modern çağ ve onun getirisi olarak sorumsuz birliktelikler, sorumsuz evlilikler ve yalanlar üzere kurulmuş çıkar birliktelikleri beraberin de böylesi ucuz ve uçuk bir durumun ortaya çıkmasına çanak tutmuşlardır.

Bir erkeğin aldatma olayın da erkekten evvel kadının sorgulanması gerektiği inancı bende daha baskın bir düşüncedir. Zira erkek aldatma işini yine bir kadınla yapmaktadır.

Kadına kolay ulaşım erkekte ki aldatma, haz, giz dürtüleriyle harman olunca sonuç kaçınılmaz oluyor elbette. Manevi değerlerden mahrumiyet, olaylara dinsel bakmışlığın toplum nezdinde kınayıcı bir yaklaşıma tabii olunması sonucun da maneviyattan kopuşlar beraberin de kolayca aldatmaları da getirmiştir.

Evlilik aşamasın da tarafların ne istediğini bilmemeleri, evliliğin bireye ne gibi sorumluluklar yüklediği bilincinden uzak oluşlar evlilik sonrası tatminsizlikleri de doğurmaktadır.

Acil ve düşüncesizce alınmış evlilik kararları sonrasın da bir eza ve cezaya dönüşmektedir. Aldatma gibi çirkef bir eylem ” KAÇAMAK ” gibi masum bir kelimeyle ifade edilir olmuş bir toplum da haliyle hız kazanacaktır.

Dominant kadın olmak, kadınlığın getiri, götürü ve mükellefiyetinden bilgisiz kadınlar da bu olaya katkı sağlamışlardır maalesef.

Erkeklerin-aldatma-nedenleri
Erkeklerin-aldatma-nedenleri

 

Kadınların uzun süren rahatsızlık dönemlerin de manevi olarak bir fren mekanizmasından yoksun bir erkek için aldatmanın önünde ki tüm engeller kalkmış demektir.

Erkek ile nasıl bir iletişim kurulması gerektiğini bilememe, ruh ve fiziksel iletişim bilgisinden mahrumluk zaman içerisin de ki kopmaları ve beraberin de erkeklerin aldatma nedenleri adına bir gerekçe bir malzeme daha sunmaktadır.

Kadın da gereksiz, yersiz ve geçersiz utanma algısı ve inancı eşler arasın da iletişim açlığını ve bu açlığın bir müddet sonra tatmin ( ALDATMA ) girişimine zemin hazırlamaktadır.

Hiç bir mazeret ve gerekçe olmaksızın bile salt macera, heyecan olsun diye girişilmiş aldatma eylemleri de azımsanmayacak boyutlara varmıştır artık.Evet erkekler neden aldatır konumuz bu kadar.Sizlerin aklına gelen ve bizlerin yazmadığı mutlaka aldatma sebepleri vardır.Aklınıza gelen aldatma sebepleri varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz.Yorumlarınız onay aldıktan sonra konumuza da sizin yazdığınız aldatma sebeplerini ekleyebiliriz.

 

Yorum yapın