Erkeklerin en çok söylediği yalanlar nelerdir ? , Klişe erkek yalanları

Erkeklerin en çok söylediği yalanlar nelerdir ?

Erkeklerin en çok söylediği yalanlar

 

Erkeklerin en çok söylediği yalanları derledik ve sizin için paylaşıyoruz.Erkeklerin klasik yalanları nelerdir hepsi yazımızda.

Elbette yalan söylemek gibi çirkin bir eylemin hiç bir geçer akçe gerekçesi olamaz ve olmamalıdır da. Ama hazindir ki çağımız adeta yalanlar ve yanlışlar çağına dönüşüverdi. Belki de el birliği ile becerdik ve başardık !

Neden ve niçin yalan söyler erkekler? Nasıl bir gereksinimdir bu ve neye binaen söyleriz yalanları? Kim kimi kandırıyor yalanları ile ve nereye varılmak isteniliyor. Kocaman bir çıkmaz yol yalan söylemek. Hangi yalan vardır ki yatsıya bile gelmeden su yüzüne çıkmamış olsun ve hangi yalan vardır ki söyleyeni muradına erdirmiş olsun!

Yalanın ve yalancının kıymeti harbiyesinin olmadığını bilmeyenimiz var mıdır? Elbette hayır. Hal böyle olmasına rağmen yalan söyleme yarışına girmiş gibidir erkekler. Herkesin kendince makul (!) bir gerekçesi var elbette yalan söylerken…

erkeklerin en çok söylediği yalanlar
erkeklerin en çok söylediği yalanlar

Ama herkes başkasını değil sadece kendini kandırdığı gerçeğini de bir türlü unutamamaktadır. Bu kısır döngü tüm yaman çelişkisine rağmen bir çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Yapılan bir yanlış, hata sonrası ” vallahi sarhoştum ” yalanı dillere pelesenk olmuş adeta. Hele ” neden bu kadar geç kaldın ” sorusuna; akşam yemeği vardı gibi ucuz yalanı söylemeyen erkek mi kaldı?

Kendince belirlediği bir hedef ve ava ulaşmak adına ” hiç daha önce böyle hissetmedim , çok mükemmelsin , benden daha iyilerine layıksın ” gibi ucuz ve demode yalanlar hala gırla gitmiyor mu erkeklerin ağızların da !??

 

Erkeklerin en çok söylediği yalanlar manzumesine dair bir demet sunuyorum: Bunlar klişe erkek yalanlarıdır.

 

1: Telefon sessizdeydi aradığını fark etmedim!

 

2: Sen varken bir başka kadını gözüm görür mü?

 

3: Ben sana hiç mi hiç yalan söylemedim!

 

4: Ben sana yalan söyler miyim hayatım!

 

5: Evimde böylesi özel anları paylaştığım ilk kadınsın sen!

 

6: Ben seninle çok ciddi olduğum için bu yola çıktım!

 

7: Beni başka erkeklerle aynı tutma!

 

8: Seks benim için belirleyici unsur değildir!

 

Erkeklerin en çok söylediği yalanlar bunlardır ve tabi ki sayamayacağımız kadar çok değeri kendinden menkul incili dizeler…!

Yorum yapın