Hamsinin yanına ne gider? ,Hamsinin yanına ne yapılır ?

Hamsinin yanına ne gider?

Hamsinin yanına ne gider?

Hamsinin yanına ne gider, hamsi ile birlikte ne yenir gibi sorularınızın yanıt bu yazımızda. Hamsinin yanına ne çeşit yemek gider ve lezzetini daha da arttırarak harika bir menüyü nasıl oluşturabilirim diyorsanız, yazımızda yer alan yemek çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Günlük yemek telaşı bazen bizleri yorar ve menüyü tamamlamak için uygun yemek çeşitlerini bulmakta zorluk çekeriz. Ki balık menülerini tamamlamak daha da zordur.

 

hamsinin yanına ne gider
hamsinin yanına ne gider

 

  • Hamsinin yanına pilav

Hamsi ile en uyumlu yemek çeşidi pilavdır. İki yemek kaşığı tereyağı pilav tenceresine eklenir ve ocağın altı yakılır. Ardından tereyağı eriyince üzerine yıkanmış pirinçler eklenir ve kısa bir süre kavrulurlar. Daha sonra da su ve tuz eklenir. Kapağı kapanır. Piştikten sonra demlenmesi için en az on beş dakika beklenir ve hamsinin yanına servis edilir.

  • Hamsinin yanına mısır ekmeği

Karadeniz menüsü için en uyumlu hamur işi elbette mısır ekmeğidir. Kokusu burnumuza geldi sanki. Özlemişiz kendisini. Siz de bizler gibi özlediyseniz, dilerseniz hazır olarak satın alabilir ve dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Kavuşma şekliniz tamamen size kalmış. Her iki şekilde de menüyü tamamlamaya büyük destek verecektir.

  • Hamsinin yanına yeşil salata

Balık menüleri için olmazsa olmaz olan yeşillikler her zaman sofralarımızda yer almalıdır. Onlar ile yemekleri tamamlar ve sofralarımızı kolayca donatırız. Hamsinin yanına bizce en iyi yeşil salata gider. Roka, maydanoz, dereotu ve marul bir araya getirilir. Uygun şekilde yıkanır ve hazırlanırlar. Servis öncesi de hazırlanan sos üzerlerine dökülür ve salata karıştırılır.

  • Hamsinin yanına mevsim salata

Yeşil salata haricinde balığın yanına yakışan diğer lezzet mevsim salatadır. Mevsime uygun olan salata malzemeleri ile yapılır. Hamsinin mevsim salata ile lezzeti artar adeta. Balık yemeyi ne kadar sevsek de salatasız menüyü eksik hissederiz. Lezzeti az gibi gelir.

  • Hamsinin yanına soğan piyazı

Soğan severler için balık menüsü bir bahanedir. Sumak, limon ve zeytinyağı ile birleşen soğanlar önümüze geldiğinde durmadan yeriz. Yedikçe iştahımız açılır ve yemeğin lezzetinden daha çok memnun kalırız. Arnavut ciğerinden sonra soğanın en çok yakıştığı menüdür.

  • Hamsinin yanına kısır

Salata olarak daha doyurucu bir lezzet arayan ve ekmeği az yemek isteyenler için tavsiyemiz kısırdır. İnce bulgurdan yapılır ve kalori bakımından çok hafiftir. Hem salta ihtiyacımızı giderir hem de karnımızı doyurur. Daha ne olsun.

  • Hamsinin yanına mercimek çorbası

Balık menüleri için en uygun çorba çeşididir kendisi. Her menüye uyum sağlayabilir. Sevdiğimiz çorbalardan biridir ve her içtiğimizde lezzeti daha da artar sanki. Hamsi öncesi de çok iyi gider ve kolayca yapılır. Başka bir çorba arayanlar patates çorbası deneyebilir.

  • Hamsinin yanına irmik tatlısı

Balık menüsü varsa tatlı elbette irmik içerir. Sadece irmik helvası değil elbette. Ayrıca irmik tatlısı ve şekerpare gibi seçeneklere de sahibiz. Her birinin yapımı kolaydır ve her biri çok lezzetlidir. Menümüzü tamamlarken damağımızda mükemmel bir iz bırakır. Afiyet şeker olsun.Bir yanına ne gider makalemizin daha sonuna geldik.Sizlerde hamsi yaptınız ve hamsinin yanına ne gider diye düşünmek istemiyorsanız makalemizi sonuna kadar okuyunuz ve kendi görüş ve düşüncelerinizi bize yorum olarak belirtiniz.Herkese afiyet olsun.

Yorum yapın