Hünkar beğendi yanına ne gider ? ,Hünkar beğendinin yanına ne gider ?

Hünkar beğendi yanına ne gider ?

Hünkar beğendi yanına ne gider?

 

Bugün şanslısınız ! Menüde hünkar beğendi var ! Hünkar beğendinin yanına ne yapılır ? Hünkar beğendinin yanına ne gider merak mı ediyorsunuz.İşte sizin için hazırladığımız konunun içerisindesiniz.Hünkar beğendi patlıcan ile yapılan lezzetli bir yemek çeşididir. Osmanlı mutfağından günümüze kadar gelmiştir. Saraylara layık bu yemek çeşidini herkes kendi sarayı olan evinde yapar ve afiyetle yer. Ancak menüyü tamamlamak için yanına yakışan yemek çeşitlerini belirlemek kolay değildir. Bu nedenle hünkar beğendi yanına ne gider sorusunu sorarız. Hiç endişelenmeyin, sizin için buradayız ve soruyu önerilerimiz ile yanıtlıyoruz.

hünkar beğendi yanına ne gider
hünkar beğendi yanına ne gider

 

Bu konuları da okur musunuz ?

 

  • Pirinç pilavı

Köz patlıcan, beşamel sos ve kuşbaşı etin bir araya gelmesi ile oluşan hünkar beğendi yemeğinin yanına en iyi ne gider, diye soranlar pirinç pilavı yanıtını veririz. Lezzet olarak birbirlerini tamamlarlar. Hatta yanına başka yemek çeşidi bile aramayız. Elbette çorba ve salata gibi çeşitler isteyenlere farklı önerilerimiz de mevcut.

  • Sebze çorbası

Mevsime uygun olan sebzelerle yapılan çorbalar şifa niyetine içilir. Evde çocuk varsa, sebze çorbaları çok sık pişer. İçerisine et suyu eklenerek çorbanın faydaları ve lezzeti de arttırılır.

  • Acılı ezme

Meze çeşitlerini benim gibi çok sevenler için bu menüye favorim acılı ezmedir. Ki hünkar beğendi yemeği yanına meze çeşitleri çok yakışır.

  • Humus

Humus da bir diğer yakışan meze çeşididir. Tahin ve nohudun bir araya gelmesi ile oluşan bu lezzet patlaması menüyü zenginleştirecektir.

  • Haydari

Yoğurtlu bir meze mi arıyorsunuz? O zaman size tavsiyemiz haydaridir. Hünkar beğendi yemeğinin yanına da ne iyi gider ama. Özellikle yaz aylarında bizleri ferahlatır ve susuzluğumuzu gidermeye destek olur.

  • Fırında patates

Fırında yapılan sebze çeşitlerinin lezzeti bir harika olur. Az yağlı oldukları için kalori bakımından da bizleri zorlamazlar. Ayrıca hafiflikleri ile yedikçe yedirtirler. Baharat ile buluşturulan patatesler fırına verilir. Dileyenler diğer yemek çeşidini de fırında pişirebilir. Örneğin peynirli pide yapabilirsiniz ya da tatlı çeşidi için fırın kullanmanız gerekebilir. Böylece fırını çift kullanır ve menüyü daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ne demişler devir tasarruf devri.

  • Sebzeli bulgur pilavı

Pilav çeşitleri hünkar beğendi yemeği yanına çok iyi yakışır. Bu nedenle bizim belirttiklerimiz dışında da seçenekleriniz var ve dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ancak sizler için en çok yakışanları belirtmeye çalışıyoruz. Bunlardan biri de sebzeli bulgur pilavıdır. Domates ve biber gibi sebzeler ile lezzeti katlanarak artan pilav için her zaman midemizde yer vardır.

  • Tulumba tatlısı

Atlı çeşitlerini genellikle dışarıda alırdık. Çünkü şekillendirme ya da pişirme gibi pek çok açıdan araç gerece sahip değildik ya da yapımlarını anlatan tariflere kolayca ulaşamazdık. Şimdi ise her şeye sahibiz. Bu nedenle en iyi tulumbacıların yaptığı tulumba tatlısını kendimiz de yapabiliriz. Videoları izlemek ve uygulamak lezzetlere kavuşmak için yeterli üstelik.

Hünkar beğendi yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak ve yanına ne gider sorusunu kolayca yanıtlamak için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın