İnstagram canlı yayın rozet ne kadar ? - Haylaz Blog sitesi

İnstagram canlı yayın rozet ne kadar ?

Merhaba sayın takipçilerimiz. İnstagram canlı yayın rozet ne kadar sorusu instagram kullanıcılarının oldukça merak ettiği konulardan birisidir.Şimdi bu konuda sizleri aydınlatacak bilgiler vermeye çalışalım.

İnstagram Canlı Yayın Rozet Ne Kadar?

İnstagram canlı yayın rozet ne kadar? Rozet özelliğini kullanan kişiler tek başına ya da başka bir kullanıcıyla beraber canlı yayın yaparak bağış toplayabiliyor.

İnstagram canlı yayın rozet ne kadar? İnstagram üzerinde bulunan rozetler üç farklı fiyatlarla bulunuyor. Canlı yayında bağış toplamak için ‘Kamera’ bölümünden ‘Canlı Yayın’ı seçmesi gerekiyor. Sayfa üzerinde bağış toplama aracı ve yardım kuruluşu seçilerek canlı yayına başlayabilirsiniz.

instagram
instagram canlı yayın rozet ne kadar

 

Yayın süresi boyunca toplanan bağışın tamamı yardım kuruluşlarına aktarılıyor. Bu özellik yayın sahiplerine yardım konusunda detaylarda sunuyor. Ayrıca “El Salla” ikonu ile bağış yapanlara teşekkür ediliyor. Instagram’da bağış toplama sadece canlı yayınlar üzerinden yapılmıyor. Uygulama üzerinde ayıca “Hikayeler” üzerinden de bağış toplayabilirsiniz. Böylece canlı yayına katılamayan kişiler de hikayeler kısmından bağış yapabiliyor.

İnstagram Canlı Yayında Rozet İle Para Kazanma

Rozet özelliğini kullanan içerik üreticileri canlı yayın açarak para kazanabilir. Uygulamadan para kazanmak için;

  • İnstagram’da içerik üretici ya a işletme hesabına sahip olmak,
  • En düşük 10 bin takipçiye sahip olmak,
  • 18 yaş veya üstü olmak,
  • Instagram topluluk kurallarına uymak

Instagram üzerinden bir çok kişi canlı yayın gerçekleştiriyor. Birbirinden eğlenceli yayınlar yaparak instagram üzerinden para kazanabilirsiniz. İnstagram canlı yayın rozetleri aradığını kazancı sizlere sunabiliyor. Belirli bir takipçi ve izleyici kitlesine sahip olan kişiler canlı yayın yapabiliyor. Yollanan rozetler instagram üzerinden paraya çevriliyor. Eğlenerek para kazanmanın en özel yollarından biri olan canlı yayın rozetleri fenomen olmanıza yardımcı oluyor.

Canlı Yayını Sırasında Nasıl Rozet Alınır?

İnstagram canlı yayın rozet ne kadar? Canlı yayın yapılırken rozet satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Canlı yayına katılın.
  • Rozetleri etkinleştirmiş olan kullanıcıların ikonuna tıklayın.
  • İçerik üreticiyi desteklemek isterseniz “Rozet Satın Al” kısmında bölümünü seçim.
  • Rozetinizi seçin.
  • Ekranda bulunan ödeme talimatlarını izleyin.
  • Canlı yayında “Gönder”e basın.

Instagram, içerik üreticilerinin canlı yayında para kazanmalarına yardımcı oluyor. ‘Rozetler’ özelliği Türkiye’de de aktif bir şekilde bulunuyor.

Rozeti Olan Kullanıcı Nasıl Fark Edilir?

Instagram canlı yayın esnasında rozet satın alan kullanıcıların yanında bir ikon beliriyor. Böylece içerik üreticisi rozeti olan ınstagram kullanıcılarını kolayca fark edebiliyor. Bu yazımızda sizlere Instagram canlı yayın rozet ne kadar? Sorusunun cevabını verdik.

Yorum yapın