İnstagramda fake takipçiler nasıl anlaşılır ?

İnstagramda fake takipçiler nasıl anlaşılır ?

Instagram’da Fake Takipçiler Nasıl anlaşılır ?

İnstagram’da fake takipçiler nasıl anlaşılır ? Evet, bu soru birçok instagram kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. İnstagram’da sahte hesapları keşfetmemiz aslında sanıldığı gibi karmaşık değildir.  Dikkat etmemiz gereken bazı ipuçları vardır. Örneğin; herhangi bir takipçinin paylaşımlarının altına arka arkaya aynı yorumlarda bulunması veya alakasız ürünler ile ilgili yorumlarda bulunması halinde bu takipçinin sahte bir hesap olduğu sonucuna varabilirsiniz.

 

İnstagram’da Fake Takipçi Satın Alanı Nasıl Anlayabilirim?

Birçok instagram kullanıcıları sahte instagram hesabı satın alarak takipçi sayılarını arttırmaktadır. Peki, instagram’da fake takipçi satın alanı nasıl anlayabiliriz?  Bütün instagram hesaplarını kontrol etmemiz mümkün olamayacağı için bazı ipuçlarından instagram’da fake takipçilerin nasıl görüldüğünü anlamamız mümkündür. Sahte takipçi satın alınan instagram hesaplarında satın alınan bu hesaplar genelde sadece matematiksel olarak sayıyı ifade ederler. Yani sadece takipçi sayısını arttırırlar. Burada dikkat etmeniz püf nokta sahte instagram hesabı satın almış olan kullanıcıların takipçi ile yapmış olduğu paylaşımlara olan beğeni arasında bir paralellik olup olmadığıdır. Şayet takipçi ve beğeni arasında bir paralellik yok ise muhtemel bu hesabı kullanan kişi sahte instagram hesabı satın almıştır.

İnstagram’da Fake Beğeni Satın Alanı Nasıl Anlayabilirim?

İnstagram’da sahte hesapların alınabileceği gibi sahte beğenide satın alınması mümkündür. Bazı instagram kullanıcıları sahte instagram hesapları ile birlikte sahte beğenide satın almakdadırlar. Böyle bir şey yapmaları muhtemelen sahte hesapların gün yüzüne çıkmasını engellemek olmalı. Çünkü sahte hesaplar sadece takipçi olarak kalırlar ve bu takipçilerin sahte olduğu düşüncesinde olan biri tarafından sahte oldukları gün yüzüne çıkarılabilir. Ancak beğeni ile birlikte satın alınması halinde durum biraz daha farklılaşır ve daha karışık olabilir. Peki, instagram’da face beğeni satın alanı nasıl anlayabilirim? İnstagram’da sahte hesap satın alanların genelde beğeni ile takipçi arasından bir ilişki pek mümkün olmaz ve beğenileri takipçi ile orantısız olur. Buda sahte hesapları kolayca tespit etmenize yol açar. Ancak beğeni satın alınması halinde paylaşımlarında beğeni sayısı ile takipçi arasında bir ilişki kurabilir ve buda sahte takipçi satın alan kullanıcıyı ortaya çıkarmanız güçleşir ve bazen bu durumu ortaya çıkarmak pek mümkünde olmayabilir.

İnstagram Kullanıcıları Neden Fake Hesap Satın Alırlar?

Birçok instagram kullanıcıları kendilerince farklı sebeplerden dolayı sahte instagram hesapları satın alma yoluna gitmektedirler. Peki, instagram kullanıcıları neden fake hesap satın alırlar? Evet, bu soruya birbirinden farklı cevaplar vermemiz mümkündür. Kimileri dünyanın bu şekilde bir dijital alana yayılmasından kaynaklı pazarlama ve reklam konularında kendilerini fırsat yaratmak, kimileri ise daha popüler görünmek insanlar tarafından fenomen olarak tanınmak istemelerinden dolayı. Sahte instagram hesabı satın alan kullanıcıların bilmeleri gereken, instagram’da face takipçileri nasıl görebilirim diye merak edenler tarafından sahte hesapların ortaya çıkarılması mümkündür.

Yorum yapın