İnstagram'da gönderi paylaşımı nasıl yapılır ?

İnstagram’da gönderi paylaşımı nasıl yapılır ?

İntagram’da Gönderi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnstagram’da gönderi paylaşımı nasıl yapılır merak ediyorsanız tam yerine geldiniz.Sosyal medya uygulamalarıyla anlık durum ya da fotoğraf paylaşmak için kullanılan instagram gönderilerini barındıran sosyal medya aracıdır.

instagram
instagram

 

İnstagram gönderileri, şahısların veya şirketlerin kullandığı sosyal medya aracı olarak kullanılan bir uygulamadır. İnstagram sosyal kanaldan paylaşım, reklam yapmak çok basit bir işlemdir. Kendinize ait olan sosyal medya hesabını aktif halde kullanabilmeniz için öncelikle hesap açmanız gereklidir.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Herkesin rahatlıkla ulaşabildiği, artık yaş ortalamasının epeyce düşen akıllı telefon aracılığıyla sosyal medya hesabını oluşturulabilir.

Farklı model akıllı telefonlardan App Store veya Google Play Store uygulama bölümlerinden indirilebilir. Herhangi bir ücret ödenmemekle beraber internet veri ağlarına bağlı olmanız şarttır. Gelin isterseniz bir instagram hesabı nasıl açılır adım adım görelim.

Sosyal medya uygulamasına yeni kayıt olanlardan telefonunuza indirilen uygulama için bazı bilgiler istemektedir. Geçerli ve size ait olan iletişim bilgisi olan cep telefon numarası ya da geçerli bir mail adresi girmeniz gerekli, isim soy isim girin.

Kullanılacak sosyal medya hesabı için kendinize uygun kullanıcı ismi ile hatırlayacağınız bir şifre bulun. Oluşturduğunuz şifre de ve kullanıcı isminde Türkçe karakterleri kullanmazsanız. Oluşturduğunuz isim başkaları tarafından kullanılıyorsa sistem size otomatik olarak farklı isimler sunacaktır. Size uygun olan ya da daha önce kullanılmayan bir kullanıcı ismi oluşturun. Son olarak ta bilgilerinizi girip kaydol tuşuyla instagram hesabınızı oluşturmuş olursunuz. Artık sizde İnstagram gönderileri oluşturup sevdiklerinizle takipçilerinizde paylaşabilirsiniz.

İnstagramda Paylaşım Nasıl Yapılır?

Kedinize ait sosyal medya hesabınızdan paylaşmak istediğiniz video ya da resimlerinizi nasıl paylaşabilirsiniz bakalım.

Sağ üstte yer alan karenin içindeki artı işareti tıklayın, burada size 4 farklı seçenek gelecektir. Aralarından ‘”gönder’i” seçeneğini tıklayın akıllı telefonunuzda bulanan önceden çekilmiş veya başka bir yerden kaydedilmiş olan resmi seçili hale getirin, yukarıda sağda oluşan ileri seçeneğini tıklayın, alt seçeneklerde önünüze gelen resim tonlarından size uygun olanını seçin tekrar yukarı sağda bulunan ileri seçeneğini tıklayın.

Burada önünüze gelen açıklama kısmına istediğiniz, bir söz, şiir gibi resimlerinizde istediğiniz mesajı vermek için istediğiniz mesajı yazabilir, isterseniz bulunduğunuz ya da resme ait olan konumu paylaşabilir ve son olarak ta istediğiniz bir müziği müzik ekle seçeneğini kullanarak paylaşımınızı sağ üstteki onay işaretini vererek instagramda paylaşım yapabilirsiniz.

Sadece resim olarak değil daha birçok şekil de video ve anlık durum gibi paylaşımlar sağlanmaktadır. Sosyal medya uygulamasının video, resim, anlık durum, anlık video, instagram gönderileri olarak birçok seçenekle istediğiniz sosyal hesaplarınızda görünmesini istediğiniz anılarını farklı şekillerde paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yapın