İnstagramda kaybolan mesaj modu kapanmıyor ? - Haylaz Blog sitesi

İnstagramda kaybolan mesaj modu kapanmıyor ?

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Kapanmıyor 

İnstagramda kaybolan mesaj modu kapanmıyor sorusunun cevabını bu makalede bulacaksınız.Instagram kaybolan mesaj modu konusunda bilgi almak istiyorsanız, Instagram’da Vanish modu nasıl kapatılır? Sorusunun cevabını aramakla başlayalım. Instagram, trend bir sosyal medya platformudur. Meta’ya aittir ve kendinizi yeni gelişmiş özelliklerle ifade etmenizi sağlar. Fotoğrafları ve videoları eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde paylaşma imkanı sunar.  Instagram kaybolan mesaj modu ile gönderdiğiniz mesajlar, Snapchat’te yaptığınız gibi, Instagram’da kaybolabilir. Uygulamada bu işlemi basitçe etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakarak manuel olarak yapabilirsiniz. Vanish modunun yardımıyla sohbet kutunuzu nasıl geçici hale getirebileceğinizi görelim.

instagram
instagram

 

Mesajlarınızı sohbet kutunuzdan silmenizi sağlayacak adımlar aşağıdadır. Instagram’da kaybolan mesaj modunu nasıl etkinleştireceğinizi ve nasıl devre dışı bırakabileceğinizi öğrenmek için yazımızın devamına bir göz atın.

Kaybolma Modu Nedir?

Vanish Modu, 2020’nin sonlarında Instagram’a eklenen en son özelliktir. Her Instagram kullanıcısının mesaj, fotoğraf, video veya başka şeyler göndermesine izin verir, ancak isterseniz İnstagram kaybolan mesaj modunu kullanarak kaybolacaktır. Mesajlarınızı gönderdiğiniz anda bu mesajlar, sohbet kutusundan kaybolacaklar. Öncelikle Instagram’daki en son mesajlaşma özelliklerine güncellemeniz gerekmektedir.

Messenger özellikleri hem Android hem de iPhone kullanıcıları için Instagram uygulamasında mevcuttur

Vanish Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Instagram’daki Vanish Modu, hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilir. Instagram’daki Vanish Modu nasıl etkinleştirilir? Sorusunun cevabına, aşağıda maddeler halinde değineceğiz.

1 – Öncelikle Instagram uygulamasını açmalısınız,

2 – Uygulamanızın sağ üst köşesindeki “Doğrudan” veya “Messenger” simgesine dokunun,

3 – Sonrasında arkadaşınızın sohbet kutusunu açın,

4 – Ekranınızın altından yukarı kaydırın,

5 – İstediğiniz herhangi bir kişi için Vanish modunu etkinleştirin,

6 – bu işlemden sonra, tüm mesajların kaybolduğunu görebilirsiniz.

Önemli bir uyarı, kaybolma modunda mesajların ekran görüntüsünü aldığınız takdirde, kişi aynı şekilde bilgilendirilecektir. Instagram’ınızda Vanish modu etkinleştirilirse, ekran kararacak ve bir açılır pencere göreceksiniz gibi taraflardan herhangi biri bilgilendirilebilir.

Vanish Modu Nasıl Kapatılır?

Kaybolma modunu nasıl kapatacağınızı öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açmalısınız,
  2. Sonrasında kaybolma modunu etkinleştirdiğiniz arkadaşınızın sohbet kutusunu açmalısınız,
  3. Ekranınızın alt tarafından tekrar yukarı kaydırmalısınız,
  4. Kaybolma modunu kapat’a dokunmalısınız,
  5. Vanish modunun devre dışı bırakıldığını bu işlemler neticesinde görebilirsiniz.

Birkaç Önemli İpucu

Sohbet kutusundan çıkarsanız, İnstagram kaybolan mesaj modu otomatik olarak kapanacaktır, kaybolma modunu devre dışı bıraktıktan sonra, kaybolan herhangi bir mesajı gönderemez, kopyalayamaz veya iletemezsiniz. Kaybolma modu özelliği yalnızca Instagram hesabında kullanılabilir, grup sohbetinde kaybolma modunu kullanamazsınız, tanımadığınız bir kişiyle sohbet ediyorsanız, bu mesajların ekran görüntüsünü aldığınızdan emin olun veya sohbet kaybolmadan önce bu konuşmanın kaydını yapabilirsiniz. Ayrıca, birisi Instagram topluluk kurallarını ihlal ederse hesabı engelleyebilir veya hesabı şikayet edebilirsiniz.

Yorum yapın