Mavi kalp anlamı ? ,Mavi kalp emojisi neyi ifade eder ?

Mavi kalp anlamı ?

Mavi Kalp Anlamı Ne Demek? 

Mavi kalp anlamı ? Mavi kalp emojisi neyi ifade eder ? Bugün artık iletişim konusunda hepimiz sosyal medyanın avantajlarından yararlanıyor ve kendimizi ifade ederken ‘emoji’ adı verilen ifadelerden yararlanıyoruz. Bunlardan biri Whatsapp emojileri olarak bugün tüm duygularımızı ifade etmek için kullandıklarımız demek, yanlış olmaz. Uzun uzun duygun ve düşüncelerimizi, ruh hallerimizi yazıya dökmektense emojiler bunu en kısa ifade etme biçimi olmaktadır. Sevgimizi en güzel ifade etme biçimimiz emojilerde de, elbette kalpler kullanılmaktadır. Bunun için kalplerin renkleri de oldukça önemlidir.

Sevginizi ifade edeceğiniz kişinin hayatınızdaki yerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle sevgimizi gösterdiğimiz kalpleri seçerken de emojiyle duygu ifade etme şeklini, renklere göre belirleyebiliriz. Kalp emojilerinde renklerin ayrı ayrı anlamı varken, mavi kalp emojisi anlamı da aslında oldukça kapsayıcı olmaktadır.

Mavi Kalp Anlamı Whatsapp 

Mesajlaşma esnasında karşımızdaki insana sevgimizi, hoşnutluğumuzu belli etmek için kalpler, öpücükler, çiçekler gönderirken aslında hepsinin içten içe karşı taraftan ne anlamda algılanacağını büyük oranda bilmekteyiz. Whatsapp’ta kullanılan kalp emojileri de buna göre gönderilebilir. Özellikle güven temelli bir arkadaşlıkta, dostlukta mavi kalp kullanımı söz konusu olabilmektedir. Mavi kalp anlamı ne demek denildiğinde, karşınızdaki size güveniyor ve dostluk besliyor olarak düşünebilirsiniz. Sadakat, mavi kalp emojisinin anlamı olarak bilinmektedir. Derinlemesine bir sevgi beslediğiniz ilişkide sosyal medyanızda, whatsapp yazışmalarınızda mavi kalplerin havada uçuşmasında hiçbir sakınca yoktur. Özellikle dostluk mesajlaşmalarında en ideal sevgi ve hoşnutluk belirtisi mavi kalp olabilmektedir. Aile içi iletişim denildiğinde de mavi kalbin verdiği huzur vazgeçilemez.

Platonik bir aşkın varlığında ayrıca mavi kalplerle duygularımızı ifade etmek mümkündür. Flört, hoşlanma döneminde birinden aldığınız ya da birine gönderdiğiniz mavi kalp, platonik bir sevginin işaretidir. Karşıdaki kişiye boş olmadığınızı mavi kalple ifade edebilirsiniz.

Mavi Kalp Emojisi Anlamı 

Mavi kalp anlamı Whatsapp için bir diğer yönüyle aslında umudunu kaybetmemeyi devamlı vurgulayan bir emoji olmuştur. Negatif düşünceleri ve olayları hayatınızdan çıkarıp, umut dolu konuşmalar yaparken, yanına en çok yakışan emoji de mavi kalp olabilir. Deniz ve gökyüzünün rengi olan bu rengin sosyal medyada da iç ferahlatan özelliği söz konusudur. Mavi kalp anlamı nedir diye merak edenler için, ayakları sağlam basan bir insanın ve sevginin varlığını belirtmiş olursunuz.  Çok zor zamanlar geçiren birine bu emoji her zaman iyi gelecektir. Oldukça teşvik edici olduğu için mavi kalp umut verir.

Özellikle yaz ayları rengarenk emojiler kullanmak oldukça keyifli bir görüntü oluştururken, denizin ve tatilin rengindeki kalpler, şemsiye ve serin içki emojileriyle birlikte fazlasıyla kullanılmaktadır.

Mavi Kalp Anlamı Nedir? 

Sosyal medyada belli farkındalıklar kazandırmak amacıyla dikkat çekici emojiler uzun zamandır olukça fazla kullanılmaktadır. Mavi kalp ne demek ve neden bu rengi ilk olarak ne için kullandık diyenler için, aslında Whatsapp’ta, sosyal medyada mavi kalp, otizm farkındalığında yer alıyordu. Otizm konusunda insanlara bilgi vermek, bu konuda çalışmalar yapanları teşvik etmek için bu emoji tercih ediliyordu. Otizm konusunda bilgilendirici bir çalışma yapılıyorsa, yanına kullanılırken, oldukça dikkat çekici olmaktaydı.

Yorum yapın