Patates salatasının yanına ne gider ? ,Patates salatasının yanına ne yapılır

Patates salatasının yanına ne gider ?

Patates salatasının yanına ne gider?

Patates salatasının yanına ne gider ? Patates salatasının yanına ne yakışır ? Patates salatası, yeşillik ve kaynamış patateslerin bir araya kavuşturulması ile meydana gelir. Üzerine eklenen sos sayesinde lezzeti katlanarak artar. Baharat çeşitlerini de dilediğimiz gibi tercih edebiliriz. Bazen yumurtalı olarak da tercih edebiliriz. Zeytinyağı ile buluştuğu için hem hafif hem de doyurucu bir lezzettir. Bugün menünüze bizim de tuzumuz olsun istedik ve patates salatasının yanına ne gider sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

patates salatasının yanına ne gider
patates salatasının yanına ne gider

 

 

Bu konularımıza da göz atar mısınız ?

 

  • Mantı

Yoğurtlu ve kırmızı biber soslu olan mantı, patates salatasının yanına çok iyi gider. Patates salatası ile salata menümüzü ve mantı ile de ana menüyü tamamlamış oluruz. İsteyenler yanına sadece çorba ekleyerek sofrasını donatabilir.

  • Domates çorbası

Her menü içerisinde bir çorba çeşidi olsun isteriz. Bu nedenle domates çorbası gibi her menüye yakışan lezzetleri sık sık pişiririz. Patates salatasının yanına elbette domates çorbası yapılır ve çok da iyi gider.

  • Kek çeşitleri

Kek çeşitleri bakımından oldukça zengin bir kategoriye sahibiz. Meyveli, kakaolu, sade, soslu ve daha pek çok kategoride kek çeşidi bulunmaktadır. Her biri de domates çorbası ile uyumludur. Dilediğinizi tercih edip menünüzü oluşturabilirsiniz. Bizim size önerimiz ağlayan kek ya da üzümlü kektir. Havuç ya da ceviz yemeyenler için havuçlu ve cevizli kek yapmalarını tavsiye ederiz.

  • Acılı ezme

Patates salatası ile hafif bir menü ya da başlangıç menüsü oluşturmak isteyenler yanına acılı ezme ekleyebilir. Birçok salata çeşidinin bir araya gelmesi oluşur. Ayrıca haydari de patates salatası ile uyumludur.

  • Sigara böreği

Gün tabağı dediğimiz çay içmeye gelen misafirlerimiz ya da kendimiz için bir menü oluşturmak istediğimizde sigara böreği bize eşlik edebilir. Yanına bir dilim kek de varsa, daha ne olsun deriz. Sigara böreği elbette peynirli olmalı. Patates salatasının yanına tekrar patatesli bir yemek çeşidi uyumu bozabilir.

  • Çilekli magnolia

Menülerin içerisine her zaman bir tatlı çeşidi ekleyebiliriz. Sütlü tatlılar patates salatasının yanına ne de iyi gider, değil mi? Ancak bizim favorimiz çilekli mag dediğimiz çilekli magnolia tatlısıdır. Yapımı öyle kolaydır ki çocuklarımıza öğretebiliriz. Onların ilk yaptıkları lezzet olmalarının yanı sıra tatlının lezzeti de artmış olur. Onların ellerinden bir şey yemek kadar güzel bir şey yoktur.

  • Jöleli tavuk göğsü tatlısı

Tavuk göğsünü tatlıya ekleyerek bir lezzet oluşturabilen insanlarız. Üzerine jöle dökerek de tatlının lezzetini ikiye katlayabiliriz elbette. Jöle özellikle çocukların çok sevdiği bir tatlı çeşididir. Yapımı çok basittir. Sütlü tatlılara da uyum sağlayabilir. Ayrıca patates salatasının yanına da yakışır.

Patates salatasının yanına ne gider sorusunu yanıtladığımıza göre yarınki menüyü oluşturmak için diğer makalelerimize göz atabilirsiniz. Patates salatası ile eşlik edecek en güzel içecek çaydır. Ihlamur ve ada çayı gibi bitki çayları da tercih edilebilir.

Yorum yapın