Sulu köftenin yanına ne gider ? ,Sulu köftenin yanına ne yapılır ?

Sulu köftenin yanına ne gider ?

Sulu köftenin yanına ne gider?

Sulu köftenin yanına ne gider merak edenler için hazırlanmış makalemize hoşgeldiniz.Köfte denilince mutluluktan ışıl ışıl parlayan gözleri görmeyi çok severiz. Bu yüzden sık sık köfteli bir menü oluşturur ve sofralarımızı bir güzel donatırız. Köfte çeşitleri konusunda zengin bir ülke olduğumuz için her yapışımızda menülerimize farklılık katabiliriz. Ancak yanına gidecek diğer yemek çeşitlerini seçmek kolay değildir. Yemek yapmaktan çok düşünmesi yorar bizleri adeta. Neyse ki buradayız ve sizler için sulu köftenin yanına ne gider sorusunu yanıtlıyoruz bugün. Dilediğinizi seçip harika bir menü oluşturabilirsiniz.

sulu köftenin yanına ne gider
sulu köftenin yanına ne gider

Yayla çorbası

Sulu köfte yemeği öncesinde çorba içmek isteyenler için tavsiyemiz yayla çorbasıdır. Yapımı oldukça kolaydır. Herkes tarafından sevilerek içilir. Üstelik çocuklar bu çorba çeşidini çok sever.

Yoğurtlu biber

Sofralarımızda salata ya da meze türü yiyeceklerin var olmasını çok severiz. Yemeğimizi kaşıklarken diğer yandan mezenin tadına bakmak için can atarız adeta. Bu nedenle bizler gibi meze sevenler için sulu köfte yanına biberli yoğurt tavsiye ediyoruz. Yıkanan ve ardından doğranan biberler sıvıyağ ile sotelenir. Bir miktar tuz ilave edildikten sonra yoğurt ile buluşturulurlar. Sulu köfte dışında pek çok yemek ile uyumludur. Özellikle yaz aylarında daha sık yapılır.

Taze fasulye yemeği

Et ürünleri içeren menüye elbette sebze de eklemek isteriz. Besin değeri yüksek olan bir akşam sofrası bizler için önemlidir. Lezzetli, uyumlu ve faydaları bol olan bir menü oluşturduğumuzda ise neşemiz de katlanarak artar. Bu nedenle sulu köftenin yanına ne de iyi gider, dediğimiz taze fasulye yemeğini yazmak istedik. Özellikle yaz aylarında yemeğe doyamadığımız bir sebze çeşididir.

Bulgur pilavı

Menüyü çorba ve pilav ile tamamlamak isteyenler için bulgur pilavını tavsiye ederiz. Doyurucu ve kalorisi düşük olan bir yemek çeşididir. Hem kilo aldırmaz hem de başka bir lezzet aratmaz. Tereyağlı v e et sulu olarak pişirilince lezzeti de artar.

Pirinç pilavı

Bulgur pilavı haricinde pirinç pilavı da sulu köftenin yanına yakışır. Tane tane olan tereyağlı pirinç pilavını olsa da yesek! Neredeyse her menüyü tamamlayan başka bir lezzet bulamayız. Herkes sevdiği için de sık sık yaparız.

Turşu çeşitleri

Meze ve salata dışında hem faydalı hem de kolayca hazırlanabilen turşu çeşitleri sofralarımıza zenginlik katar. Sonbaharda yapılan turşular kışın severek yenilirler. Dileyen fasulye dileyen kornişon tercih edebilir. Herkesin zevkin göre turşu çeşidi yapılabilir.

Havuç tarator

Her mevsim dolaplarımızda yer alan turuncu lezzet ile yapabileceğimiz pek çok şey var. Salatalar ve mezeler onsuz eksik kalır. Üstelik menülerin görselliğini arttırır. Faydalarını da aynı şekilde! Salata dışında bir farklılık isteyenler havuç tarator tercih ederek sulu köfte menüsünü tamamlayabilir.

Etimek tatlısı

Yemeklerde pik yaptık adeta, değil mi? Bu kadar uğraşıp herkesi mutlu ettik ancak bize yine de yetmez. Tatlı ile noktayı koymalıyız. Hadi o zaman, bir de etimek tatlısı yapalım ve sofralarımızı donatalım.

Sulu köftenin yanına ne yapılır ya da kısaca sulu köftenin yanına ne gider makalemizin sonuna geldik.Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Yorum yapın