Telegram grup bulma yöntemleri , Telegramda grup nasıl bulunur ?

Telegram grup bulma yöntemleri

Telegram grup bulma

 

Merhaba arkadaşlar telegram grup bulma konumuza hoşgeldiniz.En kısa yoldan telegram grup bulma yöntemlerini açıklıyoruz.Muhtemelen Telegram’da grupları nasıl bulacağınızı merak etmişsinizdir. Belki de Telegram’ın ne olduğundan ve bir grubu nasıl bulup ona katılacağınızdan emin değilsiniz. Hiç sorun değil. Çünkü biz buradayız ve bu makalede sorularınızı yanıtlayacağız. Telegram nedir ve grup bulma gibi konuları en basit ve pratik şekilde açıklayacağız.

Telegram nedir?

Tüm mobil platformlarda kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılar sınırsız metin mesajı, resim, sesli mesaj ve hareketli çıkartma gönderebilir. Ayrıca hesaplarına birden fazla cihaz bağlayabilir ve gerekirse hepsini bir kerede kaldırabilir. Telefon numaranızı açıklamadan mesaj göndermek için Telegram kullanıcı adınızı takma ad olarak ayarlayabilirsiniz. Telegram hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Altı ay boyunca Telegram’da aktif değilseniz, otomatik olarak silinecektir. Ancak bu süreyi 12 aya kadar sürecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

telegram grup bulma
telegram grup bulma

 

Telegram’ı diğer mesajlaşma uygulamalarından ayıran bir diğer özelliği de mesajları silme yeteneğidir. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen mesajları kolayca silebilir ve bu özellik tüm cihazlarda kullanılabilir. Kaydolurken telefon numaranızı vermeniz gerekmez ve güvenilir kişiler tarafından gönderilen mesajlar gizli kalır. Telegram’ın bir başka harika özelliği de, kişi eklemek için telefon numaranızı vermeniz gerekmemesidir. Tek yapmanız gereken telefonunuza gelen kodu girip “İleri” butonuna tıklamak. Bu işlem, kişilerinize Telegram uygulamasının Sohbet bölümünde görüntülenecek olan yeni bir hesabınızın olduğunu bildirecektir.

Telegram’da Gruplar Nasıl Bulunur?

Anahtar kelime ile grup bulma: Bir Telegram kullanıcısıysanız, muhtemelen grupları nasıl bulacağınızı merak etmişsinizdir. İlk adım, aradığınız grubu anahtar kelimeler kullanarak aramaktır. Grup kimliği bir Telegram botu tarafından alınabilir. Grup kimliğine sahip olduğunuzda, ilgilendiğiniz bir grup bulana kadar sonuçlar arasında gezinin. Özel mesaj gönderme konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü Telegram telefon numaranızı asla paylaşmaz.

Geleneksel sosyal ağ sitelerinin aksine, Telegram’ın grup sistemi tamamen özeldir. Özel bir gruba katılmak için davet edilmeniz gerekiyor ve üye olan bir arkadaşınız olmadığı sürece grubu arayamazsınız. Genel gruplar ise herkese açıktır ve adlarına göre aranabilir. Ancak, URL’leri her zaman bu kadar basit olmadığı için herkese açık grupları bulmak çok kolay olmayabilir.

Davet ile grup bulma: Telegram’da kişileri aramak için arama işlevini kullanmak da dahil olmak üzere bir Telegram grubunu bulmanın ve katılmanın çeşitli yolları vardır. Bir Telegram grubu bulmanın en iyi yolu, kısa mesaj, e-posta veya diğer mesajlaşma platformları aracılığıyla kendinize gönderebileceğiniz grubun davet bağlantısını bir arkadaşınıza veya meslektaşınıza sormaktır. Diğer yöntemler arasında bir arkadaşın davet bağlantısını istemek veya grubun yöneticisiyle iletişim kurmak yer alır.

Grup özelse, bağlantısını silebilirsiniz. Bunu yapmak için grubun bilgi sayfasına gidin ve üç noktaya dokunun. Ardından, “Gruptan Ayrıl” seçeneğine dokunun. Bir onay mesajı alacaksınız. Gruptan ayrılmaya karar verirseniz, silme işlemini onaylamak için ‘Tamam’ı tıklamanız yeterlidir. Grubun aktif üyelerinin bir listesini göreceksiniz.

 

Yorum yapın